střih, střihači, střihačky, filmový střih, afs, asociace filmových střihačů, film, televize, tv, postprodukce, Avid, Final Cut, Adobe, odbory, střižna, montáž, Špidla, Vlčková, Brothánek, Outrata, Hansalová, technologie, standardy, standard, profese, profesní, sdružení, spolek, FAMU, střihová skladba

edit, editor, editors, film, movie, afs, czech, Czech Republic, Prague, association, television, tv, postproduction, Avid, Final Cut, Adobe, guild, broadcast, montage, sequence, workflow, standards, standard, profession, professional, empea, european motion picture editing award,

 

Dopady pandemie na OSVČ

Vážené střihačky, vážení střihači,

i na naši profesi dopadla opatření proti šíření koronaviru. Stejně jako zástupci dalších asociací sdružujících pracovníky filmového průmyslu se zajímáme o možnosti státní podpory. Věnujte prosíme pozornost dvěma následujícím bodům.

1) Asociace producentů v audiovizi vydala přehledné shrnutí obsahující všechny důležité informace, které jsou v souvislosti se státními kompenzacemi nyní k dispozici. Podívejte se na odkaz níže:

https://bit.ly/2QNeIvG

2 Zrušili vám stříhání, protože bylo pozastaveno natáčení? Řekl vám producent, že vám ušlý zisk kompenzuje? Nebo je to ještě jinak? Popište nám na e-mail info@asociacestrihacu.cz svou situaci, abychom ji pak spolu s dalšími mohli případně konzultovat s právníkem a snažit se vám tak pomoci při dopadech nouzového stavu a karantény.

Děkujeme a přejeme pěkný den.

Leave a Reply